Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Idzie dobry święty!

Idzie dobry święty!

8 grudnia święty Mikołaj zawitał do uczniów ze „Szkoły Wiedzy o Polsce” przy ŻOMPO Związek Szlachty Polskiej.

Jak wszyscy wiedzą, dzieci bardzo lubią prezenty i słodycze dlatego zawsze z niecierpliwością czekają na świętego Mikołaja, bo on zawsze ma coś dobrego dla grzecznych dzieci.

Razem z nauczycielką pani Heleną dzieci przygotowali na powitanie gościa ciekawy program. Zaproszony święty Mikołaj na lekcję języka polskiego miał specjalną misję — sprawdzić nie tylko jak dzieci się zachowują, lecz również ich poziom znajomości języka polskiego.

Piosenką o świętym Mikołaju dzieci zaprosili gościa do klasy. Gość z brodą i dużym workiem prezentów oraz dobrego humoru zawitał do klasy.

Zaczęło się nasze spotkanie z zadawania przez Mikołaja pytań dzieciom o zachowaniu się dzieci w szkole, w domu i na ulicy, o dobrych uczynkach w ciągu roku — opowiedziała wychowawczyni, pani Helena.

Mikołaj sprawdzał również zeszyty uczniów i chętnie przyjął, na znak podziękowania za wizytę rysunki i piosenki od dzieci. Wszyscy bardzo się ucieszyli kiedy Mikołaj zaczął rozdawać świąteczne prezenty, słodycze, które świętemu Mikołajowi pomógł kupić Konsulat Generalny RP w Winnicy. Dużo dzieci po raz pierwszy spróbowali na smak polskie słodycze.

– Bardzo chcemy, aby postać Świętego Mikołaja nie była postrzegana przez dzieci wyłącznie jako źródło otrzymania prezentów, ale, żeby Mikołaj był dla nich autorytetem dobra, głębokiej wiary i zachęty do szlachetnych uczynków — podsumowała prezes ŻOMPO Związek Szlachty Polskiej pani Natalia Iszczuk.

Po zakończonej zabawy wszyscy uczestnicy odprowadzili Św. Mikołaja, który pojechał do innych grzecznych dzieci, zaśpiewali pożegnalne piosenki i zaprosili na ponowne spotkanie za rok. Natomiast prezes Natalia Iszczuk złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne.

Anna Denysiewicz, 10.12.15 r.

 
 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code