Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Historia nie musi być nudna

Historia nie musi być nudna

Agata Sztorc z lubelskiej Galerii Labirynt dzieliła się doświadczeniem z pracownikami muzeum w Szepietówce jak rozmawiać z młodzieżą o historii.

W Obwodowym Literacko-Memorialnym Muzeum im. Ostrowskiego w Szepietówce odbyło się seminarium edukacyjne pt.: „Jak rozmawiać z dziećmi o historii: doświadczenie polskich kolegów”. Dwudniowe warsztaty poprowadziła Agata Sztorc z wydziału oświatowego Galerii Labirynt w Lublinie.

W ramach zajęć ukraińscy pracownicy placówki muzealnej słuchali jak tłumaczyć trudne i skomplikowane pytania z historii i dnia dzisiejszego, o tym w jakim wieku najlepiej zacząć mówić o „skomplikowanych” stronach historii.

Agata Sztorc zaprezentowała własne doświadczenie, kreatywne oraz interesujące formy i metody pracy z grupami turystów w różnym wieku. Zebrani na warsztatach wcielali się na krótko w rolę „gości” muzeów, uczestników zajęć muzealnych, czasami z pozoru bardzo prostych ale przydatnych dla dalszej pracy.

Wszystkie zajęcia, które prezentowała gość z Polski, oparto o bardzo proste i przystępne metody zapoznawania dzieci z ekspozycjami i eksponatami oraz zachęcać ich ponownie wrócić do muzeów. Podczas podsumowania zajęć ich uczestnicy wyrazili chęć kontynuowania współpracy i realizacji wspólnych z polskimi partnerami projektów.

Franciszek Miciński, zdjęcia: Natalia Nykonowa, 18.05.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code