Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Gródecka młodzież pamięta o przeszłości w 102 rocznicę Niepodległości

Gródecka młodzież pamięta o przeszłości w 102 rocznicę Niepodległości

Przed uroczystością 11 listopada w ciągu września – października uczniowie Szkoły Polskiej w Gródku na Podolu wzięli udział w warsztatach pod hasłem „O kolorach białym i czerwonym”.

Młodzież szkoliła się w zakresie wykonania robótek za pomocą atrakcyjnych i nowoczesnych technologii.

Pani Swietłana Kowalczuk pomagała dzieciom w robieniu: Aniołków Nipodległości, drzewek, bukiecików, wianuszków, kwiatów, kotylionów, a także dekorowania słoiczków.

Mnóstwo robótek ręcznych uczniowie Szkoły Polskiej wykonali dla dekorowania, a także dla wręczania upominków gościom uroczystości.

Część robótek czekała na sprzedaż podczas obchodów Dnia Niepodległości w kościele parafialnym pod wz. św. Stanisława Biskupa i Męczennika

W tym roku, jak i w ubiegłym dzięki wykonanym ozdobom, choinka na sali gimnastycznej będzie w białych i czerwonych kolorach.

Do Dnia Niepodległości Polski uczniowie, nauczyciele Szkoły Polskiej w Gródku, członkowie polskich organizacji przygotowali uroczystości dla każdej klasy oddzielnie (ze względu na Covid 19).

11 listopada od godziny 10.00 do godziny 14.00 uroczyście wystrojeni uczniowie Szkoły Polskiej po kolei: klasa za klasą wchodzili do pięknie udekorowanej sali Gródeckiego Oddziału Związku Polaków na Ukrainie, gdzie wykonywali piosenki i recytowali wiersze patriotyczne, a także robili zdjęcia z wykonanymi robótkami, rysunkami, plakatami.

Za udział w konkursie pod tytułem „O kolorach białym i czerwonym”, a także za piosenki i wiersze uczniowie Szkoły  Polskiej otrzymali słodycze i upominki.
Wiersze i pieśni patriotyczne prezentowane przez uczniów Szkoły  Polskiej zostały nagrane, później z tych występów zostanie sporządzony filmik, aby szersze koło widzów mogło podziwiać artystyczność młodzieży.

W kościele parafialnym pod wz. św. Stanisława Biskupa i Męczennika zostanie zorganizowane Stoisko Niepodległościowe z robótkami  uczniów szkoły: Drzewkami  Niepodległościowymi, różańcami, bombkami, kwiatami, wianuszkami, aniołkami, serduszkami, bukiecikami, kotylionami, dekorowanymi słoiczkami.

11 listopada o godzinie 14.00 w ogródku szkolnym zostały wysadzone sadzonki jabłoni i czereśni przez członków polskich organizacji: Młodzież Polska Gródzieszczyzny i Gródecki Oddział Związku Poaków na Ukrainie, a także przez nauczycieli i uczniów Szkoły  Polskiej.

Wyżej wymienione imprezy nagrywali przedstawicieli miejscowej telewizji.

Imprezy zostały zorganizowana dzięki Fundacji Wolność i Demokracja w ramach projektu „Dla Niepodległości – kontynuacja”. Projekt objęty wsparciem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Wicedyrektor do spraw wychowania  Irena Pierszchajło, nauczycielka języka  polskiego Tetiana Mostowa, 19 listopada 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code