Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Gorlice w akcji „Pomoc dla Ukrainy”

Gorlice w akcji „Pomoc dla Ukrainy”

Obserwując wydarzenia na Ukrainie Poczta Polska zdecydowała się na piękny gest. Mianowicie każdy, kto do końca marca 2014 r. chciał pomóc mieszkańcom Ukrainy i wysłać do nich paczki z żywnością czy odzieżą, mógł nadać je bezpłatnie w placówkach pocztowych. Każda wysyłana przesyłka musiała zawierać dopisek: „DLA UKRAINY”.

Każda osoba fizyczna mogła nadać tylko jedną paczkę pocztową, natomiast osoby prawne bądź jednostki organizacyjne mogły nadać maksymalnie 100 sztuk paczek pocztowych. Adresatami przesyłek na terytorium Ukrainy mogły być wyłącznie osoby fizyczne.

Pierwsza paczka z tych miejscowości wysłana została 24 marca, a ostatnia 31 marca, natomiast do Winnicy pierwsza paczka trafiła 8 kwietnia, a ostatnia 30 kwietnia. Stan przesyłek był w różnym, niestety czasem pozostawiającym wiele do życzenia, stanie.

Dary: żywność, odzież, kosmetyki oraz książki trafiły do różnych miejsc w Winnicy.

Rodzin wielodzietnych w parafii Matki Bożej Anielskiej w Winnicy,
Winnickiego Centrum Rehabilitacyjnego Dzieci Niepełnosprawnych „Promień”,
Wojewódzkiej Biblioteki Naukowej w Winnicy im. K. A. Timirjaziewa,
Miejskiej Biblioteki Nr. 5 na Starym Mieście w Winnicy.

W paczkach znalazły się również listy w których dzieci zapewniły nie tylko o swoim materialnym, ale również duchowym wsparciu.

Harmonogram wręczania paczek z Gorlic oraz Turzy w Winnicy:

18,30 kwietnia 2014 roku: Przekazanie darów rodzinom wielodzietnym w parafii Matki Bożej Anielskiej w Winnicy.

28 maja 2014 roku: Książki i słodycze dla dzieci uczących się języka polskiego w Miejskiej Bibliotece Nr. 5 na Starym Mieście w Winnicy. Bibliotece przekazano podręczniki z których będą uczyć się dzieci uczęszczające na zajęcia języka polskiego, a dzieciom książki, które będą czytać samodzielnie w domu. Dzieci bardzo cieszyły się z podarunków.

30 maja 2014 roku: Przekazanie darów Winnickiemu Centrum Rehabilitacyjnemu Dzieci Niepełnosprawnych „Promień”.

05 czerwca 2014 roku: przekazanie książek do Wojewódzkiej Biblioteki im. Timiriaziewa.

Z tej niebywałej okazji skorzystali mieszkańcy Małopolski, m. in. miasta Gorlice oraz położonej 16 km na północ miejscowości Turza.

W sumie przesłanych zostało 80 paczek o łącznej wadze ok 300 kg. W przetransportowaniu z poczty do celu przeznaczenia pragnę podziękować parafii Matki Bożej Anielskiej w Winnicy (bracia kapucyni).

Z Polski dary przysłali: Stowarzyszenie Ziemia Gorlicka, I Liceum im. Marcina Kromera w Gorlicach, Miejski Zespół Szkół nr 1 i 6 w Gorlicach, Zespół Szkół Publicznych w Turzy

Wszystkim serdecznie dziękujemy. Polskie wolontariuszki Fundacji Schumanna w Winnicy Joanna i Katarzyna.

Redakcja

 

Zdjęcia z imprezy

{morfeo 588}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code