Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Forum Młodych Polaków w Odessie

Forum Młodych Polaków w Odessie

W dniach 24-27 października w jednym z nadmorskich hoteli w Odessie odbyło V ogólnoukraińskie Forum Młodych Polaków.

W przedsięwzięciu wzięło udział ponad 40 osób w wieku od 14 do 35 lat, reprezentujących polskie organizacje społeczne, działające na Ukranie.

Oprócz tradycyjnych zajęć integracyjnych i budowania wspólnych projektów uczestnicy FMP aktywnie nawiązywali kontakty między sobą, podwyższali poziom własnych kompetencji w różnych dziedzinach oraz dzielili się wrażeniami i doświadczeniami.

W sobotę 26 października Forumowicze poznawali nowe możliwości i ścieżki rozwoju w następujących dziedzinach – ekonomia społeczna, decentralizacja jako szansa aktywniejszego udziału w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i obejmowania kierowniczych stanowisk w państwie oraz rozwój osobisty. Zajęcia w kilku sesjach prowadzili doświadczeni trenerzy z Polski oraz Ukrainy.

Na młodych Polaków w Odessie czekał także szereg atrakcji – fascyjnująca wycieczka po mieście z doświadczonym przewodnikiem Stellą Michajłową, przygotowanie przesłania do uczestników przyszłych Forów Młodych Polaków oraz liczne zabawy.

Organizatorem Forum Młodych Polaków w Odessie jest Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankowsku. Przedsięwzięcie jest objęte patronatem Konsulatu Generalnego RP we Lwowie, Senatu RP oraz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Redakcja, 28 października 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code