Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Filmowcy z Niemiec, Francji oraz Ukrainy kręcą film fabularny o tłumaczu misji OBWE na granicy z Krymem

Filmowcy z Niemiec, Francji oraz Ukrainy kręcą film fabularny o tłumaczu misji OBWE na granicy z Krymem

Pełnometrażowy film „Wulkan” w reżyserii Romana Bondarczuka znajduje się w finałowym stadium produkcji. Ma być zakończony we wrześniu br.

Nad filmem pracują filmowcy z Niemiec, Francji i Ukrainy przy wsparciu finansowym Ukraińskiej Państwowej Agencji Filmowej. 3 lipca „Wulkan” razem z ośmioma innymi europejskimi filmami przedstawiono w ramach sekcji „Work in Progress” na 52. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach. 21 lipca produkcja zostania pokazana na Odeskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym.

Według scenariusza tłumacz misji OBWE Lukas przeżywa kryzys średniego wieku. W składzie misji monitoringowej wyrusza on na granicę Ukrainy z okupowanym Krymem. Seria dziwnych zbiegów okoliczności pozostawia Lukasa samego z tajemniczym i chaotycznym wszechświatem południowego stepu, w którym życie wydaje się absolutnie oderwane od jakiegokolwiek realizmu. W takich dziwnych miejscach ludzie często odnajdują szczęście w najprostszych rzeczach, w których przeplatają się przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, gdzie każdy dzień może być ostatnim dniem życia. Lukas zaczyna życie od nowa.

Słowo Polskie, 05.07.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code