Jesteś tutaj: Home » Без рубрики » Festiwal Kultury Polskiej w Kijowie

Festiwal Kultury Polskiej w Kijowie

W Kijowie odbył się Festiwal Polskiej Kultury „Impuls Polskości”. W imprezie wzięli udział artyści ze Związku Polaków na Ukrainie, „Młodzi i Kreatywni” z Kijowa, Odeskiego Oddziału ZPU im. A. Mickiewicza.

Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie reprezentowały Zespoły Dzwoneczki, Koroliski, solistki Anita Cyporenko i Natalia Zubarewa. Pięknie zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca Polanie znad Dniepru.

„Impuls Polskości” to ciekawa inicjatywa Lesi Jermak polegająca na połączeniu różnych form artystycznych, warsztatów i rękodzieła. Każdy mógł dla siebie znaleźć coś ciekawego. Festiwal połączył dzieci, młodzież i rodziców w jedna polską Rodzinę.

Prezes ZPU Antoni Stefanowicz podziękował uczestnikom oraz wręczył dyplomy za udział w Festiwalu. Wiktoria Laskowska-Szczur złożyła gratulacje z okazji 20.lecia działalności ZPIT Polanie z nad Dniepru (kierownik Lesia Jermak) i życzyła sukcesów w działalności artystycznej.

Organizator Związek Polaków na Ukrainie, projekt objęty wsparciem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą. „Projekt realizowany we współpracy z #Fundacją_Wolność_i_Demokracja

Wiktoria Laskowska, 29 września 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code