Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Ferie po królewsku online w Rezydencjach Królewskich

Ferie po królewsku online w Rezydencjach Królewskich

Pięć spacerów po muzeach, dziesięć królewskich bajek, warsztaty muzyczne Piotra Rubika oraz webinaria, filmy, warsztaty i konkursy, to część materiałów, która już została opublikowana na stronach Rezydencji Królewskich oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, po pierwszym tygodniu Ferii po królewsku online w Rezydencjach Królewskich.

Od początku ferii, codziennie rano Ida Nowakowska zabierała młodych widzów na wirtualne spacery z cyklu Muzeum oczami dziecka. Uczestnicy mogli już zwiedzić pięć Rezydencji: Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Okręgowe na Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Muzeum Narodowe na Zamku w Lublinie. Kolejne Rezydencje czekają na e-zwiedzających w drugim tygodniu ferii.

Wieczorową porą, na dobranoc, czekały na dzieci polskie baśnie i legendy. W serii Królewskie bajkiJoanna Moro przeczytała dzieciom, z warszawskich legend – Syrenkę, z lubelskiego Zamku – Legendę o czarciej łapie i Legendę o pożarach miasta Lublina, a z Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich – Bajki Ignacego Krasickiego. Agata Załęcka zaprosiła dzieci do Wieliczki na Legendę o cudownym pierścieniu, a na sandomierski Zamek na legendy o Henryku Sandomierskim i pięknej Judycie oraz o Lipie św. Jacka, natomiast do Muzeum Łazienki Królewskie na Legendę o Złotej Kaczce.

W niedzielne przedpołudnie Opowieść o Janku Kominiarczyku i o dymiącym piecu króla Stasia przeczytała, z Zamku Królewskiego w Warszawie, Pani Agata Kornhauser-Duda, Małżonka Prezydenta RP.

Z drugim tygodniem ferii rozpoczął się nowy cykl spotkań – Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich.  Codziennie o godzinie 10.00 Piotr Rubik zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty wokalne, które zakończy przygotowanie wspólnego królewskiego teledysku do piosenki „Niech mówią, że to nie miłość”. Filmy z nagraniem piosenki można przesyłać już dziś na adres: feriepokrolewsku@zamek-krolewski.pl, zgodnie z Regulaminem opublikowanym na stronie https://www.zamek-krolewski.pl/zwiedzanie/aktualnosci/ferie-po-krolewsku.

#feriepokrólewsku – znajdź nas na Instagram, YouTube, Tik tok – na najstarszych uczniów czekają polscy youtuberzy i infuenserzy, w tym Karolina Żebrowska, Amelia Zalewska, Kinga Sawczuk, GlamClaudia i Sheo, którzy zabiorą ich na Zamkowe trendy na swoich kanałach. 

Tańce, przedstawienia, malowanie, majsterkowanie, filmy i webinaria – różnorodne aktywności czekają w programach indywidualnych przygotowanych przez każdą z Rezydencji, na ich stronach internetowych i w mediach społecznościowych.

Akcja zakończy się w niedzielę 17 stycznia publikacjami z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

 Znajdź nas: #feriepokrólewsku, polub, subskrybuj – bądź na bieżąco!

Ferie online nie mają granic – możesz być wszędzie!

https://www.gov.pl/web/kultura/ferie-po-krolewsku-online-w-siedmiu-rezydencjach-krolewskich

Zamek Królewski w Warszawie www.zamek-krolewski.pl

Zamek Królewski na Wawelu www.wawel.krakow.pl

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie www.wilanow-palac.pl

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie www.lazienki-krolewskie.pl

Muzeum Zamkowe w Malborku www.zamek.malbork.pl

Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu www.zamek-sandomierz.pl

Muzeum Narodowym w Lublinie www.mnwl.pl

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka www.muzeum.wieliczka.pl

Organizatorem projektu jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt jest zrealizowany w 8 rezydencjach królewskich: Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku Królewskim na Wawelu, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Muzeum Narodowe w Lublinie.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP ABC i Polskie Radio S.A.

Słowo Polskie za: WiD, 15 stycznia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code