Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Dzień Dziecka w Zdołbunowie z udziałem młodzieży z sobotnio-niedzielnej szkoły języka polskiego

Dzień Dziecka w Zdołbunowie z udziałem młodzieży z sobotnio-niedzielnej szkoły języka polskiego

6 czerwca w Zdołbunowie, na dziedzińcu budynku gimnazjum nr 1, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Dziecka. Imprezę zorganizowało Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Zdołbunowskiej przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Łucku.

Uczniowie sobotnio-niedzielnej szkoły języka polskiego, działającej pod auspicjami Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Zdołbunowskiej, otworzyli spotkanie koncertem artystycznym o wakacjach i lecie. Wykonali m.in. piosenki, wiersze i humorystyczną scenę po polsku. Na skrzypcach zagrała Elizaveta Belkova. Młodzi teatrolodzy z Łucka, zaangażowani w pracownię twórczą Natalii Żurawliowej, przygotowali i wystawili sztukę opartą na twórczości polskiej dramatopisarki Liliany Bardiewskiej „Opowieść o największym śnie”. Aktorzy podczas spektaklu angażowali widzów w akcję i prowadzili z nimi różne gry. Towarzystwo Kultury Polskiej „Twórczość dla Życia” w Łucku pod przewodnictwem Małgorzaty Bołotin zaproponowało natomiast zajęcia z arteterapii. Własny program artystyczny przygotowali też uczniowie szkoły specjalnej w Mizoczu.

Różnorodne rozrywki – spektakl, zajęcia z arteterapii, koncert, smakołyki, upominki, rozmowy i po prostu dobry, aktywny odpoczynek na trawie – to wszystko oferowano dzieciom podczas obchodów ich Święta.

Wśród gości wydarzenia obecni byli Konsul Teresa Chruszcz, Przewodnicząca Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Zdołbunowskiej Zofia Mychalewicz, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zdołbunowa Jurij Sosiuk i Dyrektor Zdołbuniowskiego Liceum nr 1 Oksana Sebastianska. Z dziećmi przywitali się także deputowani do rady miejskiej Oleg Datsiuk i Witalij Michalewicz.

– Zapraszam wszystkich na wspólne świętowanie. I dziękuję też wszystkim, którzy włączyli się w organizację dzisiejszego święta, bo to naprawdę dobra rzecz, święto dla najmłodszych, tych, którzy dzisiaj są jeszcze bezbronni, w których pokładamy nadzieję na przyszłość. Dziękuję, pani Zofio, za podjęcie tej dobrej sprawy. Już ósmy rok z rzędu obchodzimy Dzień Dziecka w Zdołbunowie. Dziękuję też serdecznie szkole, która nas dzisiaj przyjęła – powiedziała konsul Chruszcz.

Sergij Porowczuk za: KG RP w Łucku, 15 czerwca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code