Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Dzieci do 12 roku życia są zwolnione od obowiązku pobierania odbitek palców

Dzieci do 12 roku życia są zwolnione od obowiązku pobierania odbitek palców

Źródło - image.frompo.comOd 23 czerwca w centrach wizowych i konsulatach UE na terenie Ukrainy wprowadzono obowiązkową procedurę pobierania danych biometrycznych przy składaniu wniosków wizowych w celu wyjazdów do krajów strefy Schengen.

Dla otrzymania polskiej wizy narodowej nie ma obowiązku składać odbitek palców. Nie muszą tego robić także dzieci w wieku do lat 12, osoby, które fizycznie nie mogą tego dokonać oraz urzędnicy najwyższego szczebla, wyjeżdżający w składzie oficjalnych delegacji.

Stare wizy Schengen, otrzymane przed 23 czerwca, pozostają nadal aktualne i będą ważne do końca zaznaczonego w nich terminu.

Pobrane dane biometryczne będą przechowywane w przeciągu 59 miesięcy. W razie składania następnych wniosków wizowych w tym terminie nie trzeba będzie ponownie pobierać odcisków. Po upłynięciu tego terminu, znów trzeba będzie powtórzyć procedurę.

Słowo Polskie, 23.06.15 r., KZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code