Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Dwa polskich miasta w rankingu bezpiecznych miast Europy dla wyjazdów w 2020 roku

Dwa polskich miasta w rankingu bezpiecznych miast Europy dla wyjazdów w 2020 roku

Fot. warsawtour.pl

Po tygodniach kwarantanny wiele krajów europejskich powoli otwiera swoje granice dla turystów. Organizacja European Best Destinantions od początku pandemii regularnie informowała o sytuacji dookoła „Covid-19” w Europie i na świecie.

Tym razem ta organizacja opracowała informację i podała ranking bezpiecznych miast dla wyjazdów turystycznych do krajów europejskich w czasie pandemii. Wybrali miasta, na które Covid-19 najmniej ucierpiał.

Odznaczono, że miasta, które znalazły się na liście rankingowej, wdrożyły bardzo szczegółowe protokoły dotyczące higieny w restauracjach, sklepach oraz środki, takie jak wymiana filtrów klimatyzacji między każdym pobytem podróżnika, dostępność masek i dystans społeczny.

Na tej liście rankingowej żadne miasto Ukrainy nie znalazło się, ale znalazły się ta dwa polskie miasta: Warszawa i Gdańsk. Warszawa posiada 13 miejsce, gdzie m.in. wyznaczono również, że to jest najbezpieczniejsze miasto w Europie, w którym wskaźnik przestępności jest w 4 razy niższy niż w innych stolicach europejskich. Miejsca te korzystają również z bliskości szpitali i mają większą liczbę łóżek szpitalnych na jednego mieszkańca niż większość krajów europejskich. Gdańsk jest na 17 pozycji w rankingu jako bezpieczne i najlepsze miasto dla odpoczynku rodzinnego.

Autorzy rankingu także podkreślają, że Polska w czasie epidemii znacznie mniej ucierpiała a niż inne kraje europejskie. Jednak wszyscy, mamy zachować nadal czujność i nie zapominać o dystansie, noszeniu masek i o własnym bezpieczeństwie.

Zapraszamy zapoznać się z listą bezpieczniejszych miast dla turystyki w Europie w roku 2020.

Tbilisi (Gruzja)
Korfu (Grecja)
Cavtat (Chorwacja)
Azory (Portugalia)
Preweza (Grecja)
Alentejo (Portugalia)
Batumi (Gruzja)
Zagrzeb (Chorwacja)
Algarwe (Portugalia)
Sybin (Ruunia)
Kotor (Czarnogóra)
Rijeka (Chorwacja)
Warszawa (Polska)
Wiedeń (Austria)
Bohinj (Słowienia)
Malta
Gdańsk (Polska)
Wilno (Litwa)
Ryga (Łotwa)
Dzika Taiga /Kuhmo (Finlandia)

Więcej informacji na stronie www.europeanbestdestinations.com/

Walentyna Jusupowa, 10 czerwca 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code