Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Druga edycja polsko-ukraińskiej szkoły liderów „Ku demokracji”

Druga edycja polsko-ukraińskiej szkoły liderów „Ku demokracji”

W okresie 21-28 sierpnia odbyła się Letnia Akademia Liderów „Ku Demokracji”. Spotkania, zajęcia i warsztaty organizowano w Okunince k. Włodawy.

Głównym celem tego projektu jest wsparcie rodzącej się demokracji na Ukrainie oraz nawiązywanie szerokiej współpracy między młodzieżą z Polski i Ukrainy. Udział w szkoleniu wzięło około pięćdziesięciu osób z obydwu krajów.

Projekt „Ku Demokracji” – to druga edycja polsko-ukraińskiej szkoły liderów organizowanej wspólnie przez Fundację Inicjatyw Młodzieżowych oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów. Podczas szkoleń obszernie poruszono temat umiejętności komunikacyjnych, kompetencji liderskich, zarządzania ludźmi w organizacji, nowoczesnych form promocji i fundraisingu. Ważnym aspektem było również poznanie trudnej, wspólnej historii obu narodów, Polski i Ukrainy. W trakcie spędzonego tygodnia uczestnicy także dyskutowali o działalności społecznej, wymieniali się doświadczeniami i wiedzą. Oprócz tradycyjnych warsztatów młodzież miała czas także na rekreację.

Na koniec pobytu w Okunince wszyscy uczestnicy projektu otrzymali upominki.

Udział w szkoleniu wzięli także Jakow Matwijenko i Walenty Kotelnikow ze Studenckiego Klubu Polskiego w Żytomierzu.

Studencki Klub Polski w Żytomierzu, 09.09.15 r.