Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Dotarły nagrody dla uczestników V. Olimpiady Historii Polski z obwodu winnickiego

Dotarły nagrody dla uczestników V. Olimpiady Historii Polski z obwodu winnickiego

Uczestnicy I etapu V. Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2020/2021 pt. „W drodze do Niepodległości” otrzymali dyplomy i upominki w Centrum Rozwoju i Partnerstwa „Polonia”.

W obwodzie winnickim w I etapie Olimpiady uczestniczyły 22 osoby, a mianowicie z Chmielnika, Kryżopola, Żmerynki i Winnicy. 10 uczniów przeszło do II etapu Olimpiady, który odbędzie się w marcu-kwietniu w trybie online. Przygotowania już idą pełną parą.

Olimpiada Historii Polski to inicjatywa Polskiego Towarzystwa Historycznego organizowana przez Fundację Wolność i Demokracja.

Celem Olimpiady jest popularyzacja wiedzy o historii Polski wśród młodzieży zamieszkałej i uczącej się poza granicami Polski, rozwijanie zainteresowań historycznych oraz tworzenie warunków do pogłębiania wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu historii Polski, a także do kształtowania i umacniania świadomości historycznej młodzieży, a poprzez to wspieranie polskiej tożsamości za granicą.

Nagrodą główną dla grupy laureatów Olimpiady Historii Polski są indeksy na polskie uniwersytety państwowe. W tej edycji do wyboru będą co najmniej indeksy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Opolskiego oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dodatkowo dla uczestników III etapu przewidziane są nagrody rzeczowe, w tym kilkudniowy pobyt w Polsce.

Słowo Polskie za: CriP „Polonia”, 5 lutego 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code