Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Dom Polski w Barze powitał Świętego Mikołaja

Dom Polski w Barze powitał Świętego Mikołaja

W dniu 6-go grudnia Dom Polski w Barze odwiedził Święty Mikołaj.

Tradycją Domu Polskiego jest to, że w dniu 6-go grudnia w holu i na sali widowiskowej pojawia się pięknie ubrana choinka, a w godzinach popołudniowych, do licznie zgromadzonych dzieci przybywa Święty Mikołaj, szczególnie o tej porze roku oczekiwany przez najmłodszych.

Przybycie Świętego Mikołaja zostało poprzedzone wierszami i piosenkami młodych wykonawców jak również grami i zabawami integracyjnymi, które dla młodszych i starszych dzieci przygotowała prowadząca spotkanie pani Julia Rzemotarska.

Na scenie pojawił się m.in. chór „Młode Listki”, który wykonał piosenki mikołajkowe i zimowe, jak również solistka – Dasza Prisażna. Wśród zaprezentowanych wierszy znalazły się dwa, które zapewniły młodym recytatorom pierwsze miejsce w centralnym etapie konkursu „Kresy”, jaki odbył się tej jesieni w Kijowie.

W interesującym scenariuszu nie zabrakło również informacji na temat, skąd wzięła się rozpowszechniona na całym świecie tradycja związana z postacią Świętego Mikołaja.

W końcowej części spotkania, w takt piosenki „Kochany Panie Mikołaju”, do sali wkroczył długo oczekiwany gość z workiem pełnym prezentów, które następnie trafiły do wszystkich dzieci dzięki życzliwości Konsulatu  Generalnego RP w Winnicy.

Do widzenia Święty Mikołaju!  Czekamy na Ciebie za rok!

Małgorzata Michalska, nauczyciel skierowany do pracy za granicą przez ORPEG, 10 grudnia 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code