Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Dni Młodzieży w Brzuchowicach: Duchu Święty, przyjdź!

Dni Młodzieży w Brzuchowicach: Duchu Święty, przyjdź!

Trzydniowe spotkanie młodzieży z archidiecezji lwowskiej odbyło się w dniach 8-10 września na terenie Wyższego Seminarium Duchowego w Brzuchowicach.

W spotkaniu uczestniczyli dziewczyny i chłopcy z różnych parafii obwody lwowskiego, iwano-frankowskiego, tarnopolskiego, czerniowieckigo, goście z innych obwodów Ukrainy i zagranicy.

Tegoroczne XVI Dni Młodzieży doskonale wpisały się w obchody Wielkiego Jubileuszu 100-lecia Objawień Fatimskich. Jako temat zjazdu wybrano słowa Matki Bożej, zapisane w Ewangelii św. Łukasza „Gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” (Łk 1,49).

Oprócz młodych ludzi i duszpasterzy w spotkaniu uczestniczyły także siostry zakonne. Impreza rozpoczęła się wieczorem 8 września – w święto Narodzenia Bogurodzicy. Słowo powitalne do młodzieży skierował koordynator o. Aleksandr Biszko.

Kulminacją ostatniego dnia – niedzieli stała się Msza św, którą celebrował metropolita lwowski arcybiskup Mieczysław Mokrzycki.

– Chcemy dzisiaj dziękować za całe nasze życie, za to że jesteśmy dziećmi Bożymi, za tych kto nas wychował, za naszych rodziców i dziadków, wychowawców. Za to że mogliśmy się tu spotkać z naszym Panem, Jezusem Chrystusem i naszymi przyjaciółmi – zwrócił się do młodych na początku Eucharystii metropolita.

W homilii abp. Mokrzycki wspomniał o tym, co łączy ludzi: „Moje serce raduje się, gdy was widzę, nieustannie chcę powtarzać słowa, wybrane hasłem tegorocznego spotkania – Gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. Te słowa zabrzmiały gdy spotkały się dwie kobiety w dalekim Ein Keremie i byli wynikiem Bożej łaski i błogosławieństwa. Przyjechaliście z różnych zakątków naszej archidiecezji. Na co dzień mieszkacie w oddaleniu setek kilometrów od siebie, ale łączy was przyjaźń, znajomość i wspólna wiara. A tu, w Brzuchowicach, łaczy was modlitwa uwielbienia, słuchanie Słowa Bożego, tańce, śpiewy i wspólna uczta nie tylko Eucharystyczna, ale także codzienne posiłki, chleb powszedni”.

Na zakończenie Eucharystii organizator Dnia Młodzieży o. Aleksandr Biszko podziękował uczestnikom Dni Młodzieży za udział w spotkaniu, za wspólną modlitwę, za zjednoczenie w Panu. Podziękował też metropolicie Mieczysławowi za szczególną troskę o młodzież, która jest jak było zaznaczono w homilii „przyszłością naszego Kościoła”.

Słowa wdzięczności były skierowane także do biskupa-emeryta Mariana Buczka, który szesnaście lat temu zapoczątkował Dni Młodzieży, wszystkim proboszczom, zakonnicom, organizatorom.

W 2017 roku w świętowaniach XVI Dni Młodzieży wzięło udział ponad 400 osób.

Lidia Baranowska na podstawie informacji credo.pro, 17.09.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code