Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Diecezjalna Spartakiada w Równem

Diecezjalna Spartakiada w Równem

7 czerwca 2021 r. w Równem przy parafii św. Piotra i Pawła i Miłosierdzie Boże odbyła się Diecezjalna Spartakiada.

Ta impreza, która odbywa się corocznie w Dzień Dziecka, w roku 2021 została przesunęła w czasie ze względu na późniejsze zakończenie roku szkolnego.

W ramach Spartakiady pod hasłem roku św. Józefa odbywały się konkursy, nabożeństwa i zabawy. Na dziedzińcu kościoła iw domu parafialnym po zawodach sportowych i intelektualnych rozpoczął się program rozrywkowy: kursy mistrzowskie, malowanie na wodzie, sztuczki, robienie szlamu, pokaz baniek mydlanych, gra mafijna.

Łącznie uczestników zebrało się aż 200 osób: dzieci, młodzież, wolontariusze, rodzice i księża oraz opiekunowie. Spośród nich 150 dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Dzieci były tak zadowolone z gier, zabaw, długo oczekiwanego wielkiego prawdziwego święta, że nie zauważyły, jak minął cały dzień z przyjaciółmi.

Pierwsze miejsce i puchar za zwycięstwo w kategorii „Szkoła Junior” wywalczyła drużyna „Misja” z młodej parafii św. Jana Pawła II w Równem wraz z opatem ks. Grzegorza Wawrzyniaka. Ten międzynarodowy zespół składał się z Meksykanów i Włochów. Dzieci pochodzą z rodzin misjonarzy z Drogi Neokatechumenalnej, wysłanych na misję „Ad gentes” (do narodów) przez papieża Franciszka na Ukrainę, czyli do Równego.

Miło jest zauważyć, że wśród 80 uczestników z Równego byli także przyjaciele, sąsiedzi, koledzy z klasy naszych młodych parafian. Ponad 10 dzieci po raz pierwszy wzięło udział w Liturgii Świętej i było nią zafascynowanych. Oznacza to, że święto się rozszerza, nabiera tempa. Każde dziecko, niezależnie od wyniku, otrzymało dyplom i upominek, a udział w akcji był bezpłatny.

Po raz drugi do Równego przybyli młodzi goście i dzieci z parafii Jana Pawła II ze Lwowa, której proboszczem jest ks. Grzegorz Draus. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele parafii katolickich Zdolbunowa, Dubno, Kostopola, Łucka, Kiverców.

Dziękuję wszystkim sponsorom, dobroczyńcom, filantropom z Polski, Europejskiemu Centrum Rodziny,„Tradycja” dla sióstr sióstr Mateuszy i Julii. Serdeczne podziękowania dla ks. Władysława Czajki, proboszcza parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła i Miłosierdzia Bożego, Biskupa Witalija Skomarowskiego za udział.

Wolontariuszami organizującymi święto byli: harcerski hufc „Wołyń”„Wołyń”, nauczyciele ESK „Tradycja”, młodzież z Drogi Neokatechumenalnej, parafianie zaangażowani w duszpasterstwo młodzieży.Zapraszamy wszystkich na kolejne święto wiary, sportu i młodości! Do zwycięstw w 2022 roku!

Sergij Porowczuk za: Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła i Miłosierdzia, Równe, 16 czerwca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code