Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Czaputowicz: wiceszef MSZ na stanowisku ambasadora RP na Ukrainie znakiem wysokiej rangi stosunków polsko-ukraińskich

Czaputowicz: wiceszef MSZ na stanowisku ambasadora RP na Ukrainie znakiem wysokiej rangi stosunków polsko-ukraińskich

Fot. https://fakty.interia.pl

Według Jacka Czaputowicza, kierownika polskiego resortu spraw zagranicznych fakt, że Polskę będzie reprezentował na Ukrainie aktualny wiceminister podkreśla rangę relacji polsko-ukraińskich. Szef MSZ zaakcentował też, że Cichocki to “profesjonalista, który nadzorował Departament Wschodni MSZ i zna świetnie sprawy ukraińskie”.

Minister Czaputowicz także pozytywnie ocenił w rozmowie z PAP pracę dotychczasowego ambasadora w Kijowie Jana Piekły.

Szef MSZ RP odniósł się też do apelu o pozostawienie Piekły na stanowisku “do końca okresu urzędowania, lub chociażby do końca kampanii wyborczej przed wyborami do Rady Najwyższej Ukrainy”, z którym wystąpiła grupa polskich ekspertów, dziennikarzy oraz działaczy organizacji polskich na Ukrainie.

Minister podkreślił, że zmiany na stanowisku ambasadora nie należy interpretować jako niechętnego gestu wobec Ukrainy. Jej intencją – zadeklarował – jest poprawa wzajemnych stosunków z Ukrainą i poszukanie możliwości dyplomatycznego rozwiązania problemów, takich jak ekshumacje czy “pewne kwestie historyczne”.

Słowo Polskie na podstawie informacji PAP, 31 grudnia 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code