Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Cud Bożego Narodzenia w Żytomierzu

Cud Bożego Narodzenia w Żytomierzu

Od ponad 2000 lat przeżywamy cud Bożego Narodzenia. Dzieci na całym świecie wierzą, że coś szczególnego może się wydarzyć właśnie w okresie tych magicznych świąt. Młodzież, ucząca się języka polskiego w „Szkole wiedzy o Polsce”, doświadczyła jednego z takich radosnych wydarzeń 18 grudnia. W tym dniu razem dzieci polskiego pochodzenia razem z rodzicami wzięli udział w  świątecznym koncercie wigilijnym.

Uczniowie „Szkoły Wiedzy o Polsce” razem z nauczycielką Oleną Sotnikową od dłuższego czasu przygotowywały się do zimowego święta. Do najmłodszej grupy uczniów szkoły, działającej przy Zjednoczeniu Szlachty Polskiej uczęszcza 26 dzieciaków w wieku od 5 do 7 lat. Na koncert wigilijny przyszli także rodzice dzieci, którzy także pomagali swoim dzieciom nauczyć się wierszyków w języku polskim oraz kolęd. Najlepiej udała się kolęda „Dzisiaj w Betlejem” oraz piosenka „Zima, zima, zima”.

To był udany „debiut” naszych małych artystów, którzy po raz pierwszy wystąpili przed tak dużą widownią w języku polskim. Cieszę się, że wszystko nam się udało – podsumowała koncert Olena Sotnikowa.

Pod koniec święta wszystkie dzieci otrzymali prezenty – zeszyty, nalepki i słodycze. Spotkanie miało na celu przypomnienie okoliczności narodzenia Jezusa w stajence betlejemskiej, wprowadzenie w atmosferę tych świąt, wspólne przeżycie cudownego okresu Bożego Narodzenia, przekazanie miłości i radości bliźnim poprzez śpiewanie kolęd i opowiadanie dzieciom o tradycjach swoich przodków…

Serdeczne życzenia świąteczne z okazji nadchodzących świąt złożyła zgromadzonej społeczności prezes Zjednoczenia Szlachty Polskiej Natalia Iszczuk.

Anna Denysiewicz, 20.12.14 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code