Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Chmielnicczyzna czeka na polskich inwestorów

Chmielnicczyzna czeka na polskich inwestorów

Po niedawnej prezentacji polskiego potencjału inwestycyjnego w mieście Chmielnickim, przyszła kolej na zaprezentowanie przez podolskie środowisko biznesowe ciekawych projektów, czekających na wsparcie finansowe zachodnich partnerów. Województwo kujawsko-pomorskie już od dawna współpracuje z obwodem chmielnickim. Ukraiński partner przywiózł do Polski gotowe projekty inwestycyjne w ramach ukraińsko-polskiego forum gospodarczego „Inwestycyjne oraz eksportowe możliwości Chmielnicczyzny”. Przedstawiciele delegacji z Podola wzięli także udział w świętowaniu Dni województwa kujawsko-pomorskiego.

Wizyta trwała od 15 do 19 czerwca 2013 roku. Podolanie odwiedzili Warszawę, Toruń i kilka mniejszych miast północnej i centralnej Polski. Przewodniczył ukraińskiej delegacji zastępca przewodniczącego chmielnickiej administracji obwodowej Leonid Góral.

16 czerwca w pomieszczeniu Ukraińskiej Ambasady w Warszawie odbyła się prezentacja potencjału inwestycyjnego województwa chmielnickiego, składająca się z części multimedialnej, przedstawienia działalności Chmielnickiej Izby Handlowej a także poszczególnych przedsiębiorstw – lotniska w Chmielnickim, fabryki z przeróbki piasków kwarcowych, przedsiębiorstwa z przetwarzania torfu „Podoletorf”. W ramach zachodu odbyły się ciekawe debaty przedsiębiorców Podola z polskimi kolegami, porównano warunki, w których funkcjonuje polski oraz ukraiński biznes, a także podano przykłady udanych polskich inwestycji na Ukrainie. Przedstawiciele polskiego biznesu po spotkaniu zdecydowali się by odwiedzić Podole i konkretne obiekty inwestycyjne. Pomiędzy Radą Gospodarczą województwa kujawsko-pomorskiego a Chmielnicką Izbą Handlową podpisaną umowę o współpracy.

Chmielnicka Administracja Obwodowa (ChAO) dziękuje KG RP w Winnicy za pomoc w otrzymaniu wiz dla zrealizowania wyjazdu do Polski.

Departament rozwoju gospodarczego i handlu ChAO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code