Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Chasydzi nie boją się wojny i tysiącami przylatują do Winnicy

Chasydzi nie boją się wojny i tysiącami przylatują do Winnicy

Źródło - vindaily.infoOd 21 września ze wszystkich zakątków świata zlatują się do Winnicy samoloty czarterowe z chasydami, którzy później autokarami powędrują do Humania, by świętować żydowski Nowy Rok – Rosz ha-Szana.

W Humaniu znajduje się mogiła rabi Nachmana, który jest jednym z najbardziej czczonych cadyków. Chasydzi wierzą, że jeżeli powitają nowy rok na mogile Nachmana na Ukrainie, to przez cały następny rok ich sprawy będą układały się pomyślnie. Świętowanie Rosz ha-Szana będzie trwało od 24 po 26 września.

W przeciągu tygodnia winnickie lotnisko, które znajduje się najbliżej do Humania, przyjmie 70 lotów czarterowych – więcej niż w ciągu całego roku. W zamian za to winniczanie otrzymają możliwość taniej podróży do Izraela i z powrotem.

Najwięcej żydowskich pielgrzymów przyjechało z USA, Niemiec oraz Izraela. We wrześniu 2013 roku Humań gościł ponad 20 000 Chasydów.

Na podstawie informacji Vindaily.info

GK

 

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code