Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Burmistrz Lwowa rezygnuje z zakupu białoruskich autobusów

Burmistrz Lwowa rezygnuje z zakupu białoruskich autobusów

Fot. portal „To je Lwiw”

„Swój, do swego, po swoje”, – burmistrz Lwowa odmówił zakupu 100 autobusów MAZ produkcji białoruskiej i wymaga ogłoszenia nowego przetargu.

Lwów odmawia zakupu autobusów MAZ, które wygrywają przetarg na dostawę 100 autobusów dla przedsiębiorstwa ATP-1 we Lwowie, z dzięki funduszom Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI).

Władze miejskie zwrócą się do EBI o ogłoszenie nowego przetargu. 6 kwietnia poinformował o tym prezydent miasta Andrij Sadowyj w wideo komunikacie.

„Wygrywa białoruska firma. Taki wniosek ekspertów EBI. Dali lepszą cenę. Czy zaakceptujemy ten przetarg? Nie. Będziemy ogłaszać nowy, mając nadzieję, że w nowym przetargu zwycięży jednak ukraińska firma”, – powiedział burmistrz.
Swój film Andrij Sadowyj nagrał na tle autobusów produkowanych we Lwowie przez korporację „Elektron” i powiedział, że w ciągu ostatnich lat Lwów kupił od niego  transportu komunikacji miejskiej na1,5 mld hrywien i nadal będzie to robić. „Swój, do swego, po swoje” – w ten sposób Andrij Sadowyj zakończył swój komunikat.

Lidia Baranowska za: RM Lwowa, 12 kwietnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code