Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Berdyczowscy katolicy mają kolejne powody do radości

Berdyczowscy katolicy mają kolejne powody do radości

W berdyczowskim Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej odbyła się dziękczynna Msza święta za pomyślne przeprowadzone na przełomie drugiej i trzeciej dekady lipca uroczystości odpustowe.

Podczas homilii proboszcz kościoła Rafał Myszkowski OCD zapewnił wiernych, że w intencjach tysięcy pątników, złożonych przez nie Matce Bożej, w Sanktuarium będą modlić się przez cały następny tydzień. W trakcie dziękczynnej Mszy zabrzmiały podziękowania dla sióstr zakonnych, ministrantów, chóru z parafii Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia i Św. Barbary, służb porządkowych i medycznych.

Wspomniano także dobrym słowem burmistrza Wasyla Mazura, który sukcesywnie koordynował prace służb miejskich oraz milicji podczas odpustu. Oddzielne podziękowania skierowano także do tych parafian w Berdyczowie, którzy „otworzyli swe drzwi” dla pielgrzymów.

Kolejną dobrą wiadomością, o której dowiedzieli się wszyscy, kto przybył na Mszę dziękczynną do Sanktuarium była informacja o uzyskaniu pozwolenia od Rady Miejskiej na postawienie przed klasztorem Karmelitów Bosych pomnika św. Jana Pawła II.  Do budowy ponad czterometrowej Figury Papieża Polaka dołączyli się członkowie Związku Polaków Ukrainy, miejscowi przedsiębiorcy i cała katolicka wspólnota miasta Berdyczów.

Proboszcz Myszkowski ogłosił także o święceniach kapłańskich diakona Marka Gramotki, które zaplanowano na 15 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Diakon Marek ma polskie pochodzenie i możliwie pozostanie na Żytomierszczyźnie by pełnić tutaj posługę duszpasterską.

Władysław Rudnicki

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code