Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Będą dodatkowe pozwolenia dla przewozów samochodami ciężarowymi dla Ukrainy?

Będą dodatkowe pozwolenia dla przewozów samochodami ciężarowymi dla Ukrainy?

Fot. rivnepost.rv.ua

Jak poinformował minister infrastruktury Ukrainy Władysław Кrykłyj podsumowując spotkanie ze swoim polskim odpowiednikiem ministrem Andrzejem Аdamczykiem, w listopadzie w celu stabilizacji sytuacji z przewozami samochodowymi  Ukraina otrzyma dodatkowo 5000 polskich uprawnień i 10000 uprawnień z poprzedniej wymiany uprawnieniami na 2020 rok dla wykorzystania w 2019 roku.

Jednak przydział uprawnień dla Ukrainy na rok 2020 na razie jest ustalony na poziomie 2019 roku, czyli – 160 000.  Władysława Кrykłyja  będzie nalegać na zwiększeniu go do poziomu 200 000. Następne spotkanie ze stroną polską odbędzie się pod koniec listopada.

Tymczasem, z powodu braku polskich uprawnień rynek przewozów samochodowych praktycznie stanął. Sytuacji nie ratują  inne kierunki przewozu. Zdaniem uczestników rynku, zamieszanie jest tak duże, że poprzednich 16 tysięcy zezwoleń wystarczyło dokładnie na 3 tygodnie. Dlatego w  okresie przedświąteczny dodatkowe 15 tysięcy zezwoleń skończy się bardzo szybko. Jest ich za mało w porównaniu z potrzebami istniejącego ruchu ładunków Ukraina-Polska.

Lidia Baranowska, 11 listopada 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code