Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Balcerowicz o propozycji objęcia stanowiska premiera w ukraińskim rządzie

Balcerowicz o propozycji objęcia stanowiska premiera w ukraińskim rządzie

Źródło: balcerowicz.plAutor reform polskiej gospodarki na początku lat 90. Leszek Balcerowicz na antenie polskiej telewizji TVN24 skomentował medialne doniesienia o możliwości objęcia przez niego stanowiska premiera Ukrainy.

Premierem Ukrainy powinien być ktoś, kto jest z Ukrainy. Tam jest sporo dobrych ludzi. Gdyby można było odegrać inną rolę, mógłbym się na to zgodzić – powiedział. W kontekście pomocy Ukrainie widzi siebie w roli „strategicznego doradcy” przy ukraińskim rządzie.

Jego zdaniem premierem Ukrainy powinien być ktoś, kto zna język ukraiński, „z kim miejscowi ludzie mogą się utożsamiać”. Balcerowicz zaznaczył jednak, że byłby skłonny rozważyć odegranie także innej roli, która mogłaby wpłynąć na bieg reform na Ukrainie.

Leszek Balcerowicz nie potwierdził, że Kijów zwracał się do niego bezpośrednio z propozycją objęcia stanowiska premiera ukraińskiego rządu.

Słowo Polskie, 09.03.16 r.