Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Ambasadorowie Polski i Rumunii przygotowują się do udziału w sierpniowym szczycie Platformy Krymskiej

Ambasadorowie Polski i Rumunii przygotowują się do udziału w sierpniowym szczycie Platformy Krymskiej

Fot. Slovo i Dilo

11 maja odbędzie się wizyta przygotowawcza przed sierpniowym szczytem Platformy Krymskiej ambasadorów Polski i Rumunii na Ukrainie, Bartosza Cichockiego i Cristiana-Leona Ţurcanu.

Wizyta będzie obejmowała odwiedziny Chersonia oraz linii administracyjnej z tymczasowo okupowanym Krymem.

W Chersoniu ambasadorowie spotkają się z gubernatorem obwodu chersońskiego Serhijnem Kozyrem i przewodniczącym rady obwodu chersońskiego Ołeksandrem Samoilenko. W obecności stałego przedstawiciela Prezydenta Ukrainy w Autonomicznej Republice Krym Antona Korynewycza ambasadorowie zapoznają się także z sytuacją na punktach kontrolnych na linii administracyjnej z tymczasowo okupowanym półwyspem: Kalanczak i Czaplynka. Następnie odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Tatarów Krymskich i przymusowych przesiedleńców z Krymu.

Ambasador Bartosz Cichocki wraz z Konsul Generalną w Odessie Katarzyną Sołek w godzinach popołudniowych spotkają się też z Polakami z Chersonia z Obwodowego Towarzystwa Polskiego „Polonia” i zainaugurują program „Polska Półka” w Obwodowej Bibliotece w Chersoniu.

Słowo Polskie za: Ambasada RP w Kijowie, 8 maja 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code