Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Akademia Morska w Szczecinie przedłużyła nabór do 23 września!

Akademia Morska w Szczecinie przedłużyła nabór do 23 września!

Akademia Morska w Szczecinie jest znaną i prestiżową uczelnią w Polsce. Dziś tutaj studiuje blisko 200 studentów z Ukrainy, spośród których około 15% posiada Kartę Polaka.

W tegorocznym naborze uczelnia przyjęła ponad 60 kolejnych studentów z Ukrainy, w tym 3 z Nowogrodu Wołyńskiego. Nie jest to liczba ostateczna, ponieważ z powodu epidemii nabór przedłużono do 23 września 2020 r.

Akademia w sposób wyjątkowy dba o obcokrajowców. Funkcjonuje w niej specjalny dział obsługujący tę grupę studentów. Ponadto, uczelnia rozwija studia prowadzone w języku angielskim, na których studiują obecnie osoby z całego świata. Obecnie uczelnia oferuje 11 kierunków studiów w tym kierunki morskie oraz lądowe takie jak: informatyka, logistyka, czy geodezja. Ale oferta uczelnia stale się rozwija. W tym roku uczelnia zaoferowała bezpłatne studia na kierunku oceanotechnika II stopnia – 1,5 roczne studia magisterskie – dla wszystkich obcokrajowców, nawet jeśli nie posiadają Karty Polaka. W ostatnich 10 latach uczelnia zakupiła wiele nowoczesnych symulatorów i laboratoriów. W Akademii Morskiej w Szczecinie studiuje obecnie około 2500 studentów w tym ponad 300 obcokrajowców z ponad 20 krajów świata.

Wszyscy studenci posiadający Kartę Polaka mogą ubiegać się o przyznanie stypendium socjalnego (od 50 do 1050 zł miesięcznie od pierwszego roku studiów). Natomiast wszyscy studenci bez względu na ich status mogą ubiegać się również o stypendium za wyniki w nauce (od 300 do 900 zł miesięcznie od drugiego roku studiów) oraz inne stypendia tj. artystyczne, sportowe i inne.

Należy pamiętać, ze koszt utrzymania w Szczecinie nie jest wysoki. Studenci płacą za pokój w akademiku od 380 zł do 560 zł (w zależności od liczby osób w pokoju). Studenci studiów dziennych mogą też w Polsce legalnie pracować, z czego oczywiście część studentów korzysta podreperowując w ten sposób swój budżet.

Więcej informacji o uczelni można znaleźć na stronie: marine-edu.com.

Remigiusz Walejko, 2 września 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code