Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » 60% młodzieży chce emigrować z Ukrainy do innych krajów

60% młodzieży chce emigrować z Ukrainy do innych krajów

Zdjęcie pobrano z http://ridna.ua/wp-content/uploads/2011/03/emigracia.jpgUkraińska emigracja stają się coraz młodsza i bardziej wykształcona – razem z osobami, jadącymi do pracy fizycznej, z kraju coraz to aktywniej emigruje młodzież.. Ogólna liczba emigrantów z Ukrainy na świecie obliczana jest na 6,5 mln osób – to siódma część od obecnej ludności kraju. Borys Gudziak – biskup greko katolocki uważa, że 60% młodzieży w Ukrainie dzisiaj chce emigrować, jeżeli sytuacja w państwie się nie zmieni.
Wśród przyczyn, które sprowokowali emigracje, znalazły się nie tylko pieniądze ale też pragnienie samorealizacji. Zgodnie z ukraińsko-polskimi badaniami opinii, ok.  80% studentów Ukrainy stawiają sobie za cel pracować za granicą, oprócz tego, 60% nielegalnych ukraińskich migrantów, pracujących za granicą nie chcą wracać do ojczyzny. Jeżeli w ciągu pierwszych 10-15 lat Ukraina traciła intelekt narodu, kiedy emigrowali naukowcy, zawodowcy, to teraz masowo szuka lepszego życia za granicą młodzież.

Ania Szłapak

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code