Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » 5 lat pierwszej rady Rycerzy Kolumba na Podolu

5 lat pierwszej rady Rycerzy Kolumba na Podolu

Fot. Facebook

Na początku marca płoskirowscy Rycerze Kolumba świętowali 5. rocznicę założenia pierwszej rady 16417 przy parafii Chrystusa Króla Wszechświata.

Sprawozdanie o wykonanych działaniach, słowa regionalnych delegatów, gości i wręczenie prezentów odbyło się tuż po Eucharystii dziękczynnej, celebrowanej przez księdza Leona Dubrawskiego w koncelebrze z innymi księżmi.

Na świętowanie przybyli także stali partnerzy Rady, m.in. prezes Stowarzyszenia „Chmielniczyzna bez sierot” Tetiana Woroncowa oraz przedstawiciele Chmielnickiego Stowarzyszenia osób z wadami wzroku.

Pod koniec uroczystości na zebranych czekał poczęstunek.

Podziękowania dla wszystkich, kto zaangażował się w przygotowanie tej uroczystości, sprzątanie i gotowanie posiłków!

Zakon Rycerzy Kolumba – największa na świecie katolicka organizacja świecka o charakterze charytatywnym. Obecnie zrzesza ok. 1,9 mln członków na całym świecie.

Rycerze Kolumba rozwinęli się od jednej rady liczącej kilku członków do ok. 16 tysięcy rad i ponad 2 miliony członków w USA, Kanadzie, Meksyku, Portoryko, Republice Dominikańskiej, Panamie, Gwatemali, na Filipinach, Bahamach, Wyspach Dziewiczych, Guam, Saipan, Litwie, Ukrainie, Korei Południowej oraz oczywiście w Polsce.

Franciszek Miciński, 9 marca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code