Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » „Romanca á la kujawiak” w trybie on-line!

„Romanca á la kujawiak” w trybie on-line!

Fot. Mazowsze

Konsulat Generalny RP w Winnicy w imieniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca MAZOWSZE ma przyjemność zaprosić do udziału w wirtualnym przedstawieniu edukacyjnym „Romanca á la kujawiak”.

Kanwę przedstawienia stanowi rodzące się uczucie dwojga młodych ludzi: maturzystki i studenta. Ich przypadkowe spotkanie, wspólne romantyczne i zabawne doświadczenia, fascynacja muzyką i tańcem prowadzi widzów przez świat polskich tańców narodowych: poloneza, mazura, kujawiaka, oberka i krakowiaka. Treści edukacyjne zostały dyskretnie wplecione w dynamiczną opowieść, której finałem jest wielki polonez tańczony na balu studniówkowym.

Przedstawienie kieruje się do szkół, w których nauczanie prowadzone jest w języku polskim lub nauczany jest język polski.

Pokaz odbędzie się 16 kwietnia (piątek) o godz. 15:00 czasu ukraińskiego i będzie miał formę internetowej transmisji na żywo.

Szkoły zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres: robert.nawrocki@mazowsze.waw.pl. Organizatorzy proszą o podanie informacji o szacunkowej ilości uczestników-uczniów szkoły oraz wskazanie adresu szkoły.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo w załączonych dokumentach w wersji polskiej.

Udział w przedstawieniu jest bezpłatny.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 14 kwietnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code