Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Kongregacja księży i zakonników archidiecezji lwowskiej

Kongregacja księży i zakonników archidiecezji lwowskiej

Fot. KMC

W Wielki Wtorek 30 marca we lwowskiej Metropolitalnej Bazylice Wniebowzięcia NMP odbyła się kongregacja księży i zakonników archidiecezji lwowskiej. Jak i сo roku, w Wielki Wtorek księża z całej diecezji przyjeżdżają do katedry, która jest matką wszystkich kościołów archidiecezji, aby wraz ze swoim ordynariuszem odprawiać Mszę  św. uświęcenia świata.

Celebracja Mszy pokoju jest szczególnym świadectwem jedności Kościoła, ukazuje pełnię władzy duszpasterskiej biskupa i jedności z nim wszystkich kapłanów. Podczas Mszy Świętej księża odnowili śluby, które złożyli podczas święceń. Abp Mieczysław Mokrzycki  poświęcił olej namaszczenia chorych, olej katechumenów i chryzmo (olejek zapachowy, który w ciągu roku będzie używany podczas sakramentów chrztu, bierzmowania i kapłaństwa). Olej do sakramentu namaszczenia chorych i olej katechumenów po Mszy Świętej księża zabrali do swoich parafii.

Eucharystię, która rozpoczęła się o godzinie 10:00, wraz z ordynariuszem arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim koncelebrowali biskup pomocniczy Edward Kawa, prowincjał zakonu karmelitów ks. Bogdan Meger  OCarm, proboszcz braci benedyktynów ks. Maksymilian Nawara OSB, rektor, wychowawcy i wykładowcy seminarium wraz z przybyłymi kapłanami ze wszystkich dekanatów diecezji.

Uroczystości zakończyły się w salach Kurii Metropolitalnej świątecznym poczęstunkiem – agapą, który został zrealizowany dzięki hojnemu wsparciu Konsulatu Generalnego RP we Lwowie, kierowanego przez Konsul Generalną RP Panią Elizę Dzwonkiewicz.

Lidia Baranowska za: kmc.media, 3 kwietnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code