Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zaproszenie do udziału w Konkursie Recytatorskim „Słowem-Polska”

Zaproszenie do udziału w Konkursie Recytatorskim „Słowem-Polska”

Wszyscy zainteresowani zaproszeni są do wzięcia udziału w  Konkursie Recytatorskim „Słowem-Polska”, organizowanym przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pod patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

W czasie trwania Konkursu (marzec-czerwiec 20201 rok) przewidziano cztery etapy eliminacji. W etapach: szkolnym, krajowym i kontynentalnym uczestnicy będą mieli za zadanie prezentację trzech różnych utworów wybranych autorów: Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Ignacego Krasickiego i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Ostatnim etapem będzie rozstrzygnięcie Konkursu polegające na wyłonieniu finalistów i laureatów z każdej kategorii wiekowej. Utwory poetyckie w formie nagrań wideo mogą prezentować dzieci i młodzież w trzech grupach wiekowych: 7-9 lat, 10-13 lat i 14-19 lat.

Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej: https://wid.org.pl/konkurs-recytatorski-slowem-polska/

Konkurs odbędzie się w terminie marzec-czerwiec 2021 r. W tym czasie przewidziano cztery etapy eliminacji. W etapach: szkolnym, krajowym i kontynentalnym uczestnicy będą mieli za zadanie prezentację trzech różnych utworów wybranych autorów: Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Ignacego Krasickiego i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Ostatnim etapem będzie rozstrzygnięcie Konkursu polegające na wyłonieniu finalistów i laureatów z każdej kategorii wiekowej.

Regulamin konkursu: https://www.prezydent.pl/gfx/prezydent/userfiles3/files/2021_rozne/02_konkurs_akd/regulamin_konkursu_recytatorskiego_slowem-polska__2021_r_.pdf

Słowo Polskie za: WiD, 5 marca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code