Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » 39 HARCERSKI FESTIWAL KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

39 HARCERSKI FESTIWAL KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Niepowtarzalna sceneria koncertów galowych w najpiękniejszym w Europie, naturalnym amfiteatrze kieleckiej Kadzielni. Jedyny w swoim rodzaju festiwal trwający nieprzerwanie od 1974 roku. Kilkanaście lipcowych dni wypełnionych tańcem, piosenką, zabawą, radością i uśmiechem oraz wakacyjnym wypoczynkiem. Festiwal nobilitujący najlepszych Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi „Jodłami”.
W dniach festiwalu Kielce stają się miastem młodości i goszczą dziesiątki zespołów muzycznych, tanecznych, wokalnych, teatralnych, folklorystycznych, orkiestr i solistów. Centrum miasta z ulicą Henryka Sienkiewicza zamienia się w jedną wielką scenę z niepowtarzalną widownią tysięcy ludzi powracających z pracy, dokonujących zakupów, spacerujących czy… przychodzących specjalnie podziwiać, młodych artystów, swoich ulubieńców.
Podczas festiwalu jest także czas na wakacyjny relaks. Ziemia Kielecka to przepiękny region krajoznawczy z najstarszymi w Europie Górami Świętokrzyskimi. Zespoły dziecięce i młodzieżowe wyruszają na trasy turystyczne szlakami Łysogór, Ponidzia, zabytków Staropolskiego Zagłębia Hutniczego i wielu innych ciekawych zakątków regionu. Same Kielce są także miastem zabytkowych budowli, licznych muzeów oraz interesujących miejsc związanych z naszą historią.
Udział w zajęciach zwanych warsztatami artystycznymi prowadzonymi przez uznanych pedagogów i reprezentantów artystycznych środowisk jest okazją do zdobywania kolejnych doświadczeń i doskonalenia poziomu pracy zespołów festiwalowych. Do ich dyspozycji oddane są teatralne sceny, studia radiowe, sale prób, pomieszczenia klubów i domów kultury. Zajęcia warsztatowe to praca połączona z przyjemnością. Swoje umiejętności i efekty festiwalowej pracy zespoły prezentują podczas ostatnich już dni pobytu w Kielcach. Muszla koncertowa w parku miejskim, sceny na placach, estrady osiedlowe, a nawet boiska szkolne i dziecięce, ogródki zabaw stają się arenami popisów artystycznych żywiołowo przyjmowanych przez stałych i przechodnich widzów.
Jest miłą, festiwalową tradycją, że początek wielodniowej imprezy stanowi barwny korowód przechodzi ulicami miasta, będący formą serdecznego powitania z zawsze gościnnymi kielczanami. Podobnie serdeczne są pożegnania, gdyż wszyscy mają nadzieję na ponowne spotkanie za rok, podczas kolejnego festiwalu, którego organizatorami są już od lat: Związek Harcerstwa Polskiego Komenda Chorągwi im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Ministerstwo Kultury, władze samorządowe i administracyjne województwa świętokrzyskiego oraz miasta Kielce.

Na festiwalu wielokrotnie bywałe dziecięce zespoły z Podola: z Winnicy, Hniewania, Baru, Koziatyna i in.

Organizatorem Festiwalu jest Związek Harcerstwa Polskiego Komenda Kieleckiej Chorągwi im. Stefana Żeromskiego.

Link do regulaminu festiwalu znajduje się tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code