Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W Warszawie spotkali się rzecznicy Praw Obywatelskich Polski oraz Ukrainy

W Warszawie spotkali się rzecznicy Praw Obywatelskich Polski oraz Ukrainy

Fot. Ukrinform

Rzecznicy Praw Obywatelskich Ukrainy i Polski Ludmiła Denisowa i Adam Bodnar podpisali 24 września br. w Warszawie list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie ochrony praw obywateli obu krajów.

„Podpisaliśmy list intencyjny o współpracy, stwierdzający, że strony zgodziły się wspierać ochronę praw obywateli Ukrainy w Polsce i Polaków na Ukrainie” – zaznaczyła Denisowa w trakcie pobytu w Warszawie i dodała, że w kontekście obywateli ukraińskich chodzi o ochronę praw pracowników migrujących w kwestiach dotyczących odpowiedniego wynagrodzenia, reagowania w przypadku niebezpiecznych sytuacji, wypadków przy pracy itp.

Rzeczniczka Praw Obywatelskich Ukrainy poinformowała również, że biuro polskiego Rzecznika Praw Obywatelskich wezwało stronę ukraińską do prowadzenia aktywnej pracy edukacyjnej wśród Ukraińców w Polsce, aby w takich przypadkach nie bali się kontaktować z polską policją. Według strony polskiej większość tych aktów przemocy znajduje się w „szarej strefie” z powodu strachu i braku zaufania do polskich organów ścigania i pozostają one niezbadane.

Według Ludmiły Denisowej liczba spraw w tych kwestiach w ciągu ostatnich czterech lat w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich wzrosła z 30 do 190 i są one pod kontrolą.

Walentyna Jusupowa, 28 września 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code