Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » 101. urodziny Niepodległej w Sławucie

101. urodziny Niepodległej w Sławucie

Długo oczekiwany listopad w tym roku przyniósł nam niezwykle ciepłą pogodę. W drugiej połowie miesiąca trochę pogoda się zepsuła, lecz nigdy to nie przeszkadzało świętowaniu Dnia Niepodległości Polski dla każdego Polaka, nie patrząc na to, w jakiej części świata on mieszka.

Przygotowania w ZPU Oddział w Sławucie zaczęliśmy już parę tygodni przed tym z najmłodszą grupą uczniów Szkoły Sobotniej. Nasze twórcze dzieciaki przygotowywały dekoracje do urodzin Niepodległej. 9 listopada br. w miejscowym kościele pw. Św. Doroty została odprawiona Msza Święta z okazji 101. rocznicy niepodległości Polski. Dalej w ramach obchodów święta uczniowie Szkoły Sobotniej razem z nauczycielką Pani Margarytą Giżycką i Prezesem ZPU Oddział w Sławucie Pani Julią Opanasiuk odwiedzili ważne miejsca dla każdego Polaka, mieszkającego w Sławucie – tablicę i pomnik księciu Romanowi Damianowi Sanguszce, mogiłę księdza Walerego Gromadzkiego, polski cmentarz w Sławucie, gdzie zapalili znicze.

Kontynuowali obchody Dnia Niepodległości Polski 16 listopada w Szkole Sobotniej w prawdziwej twórczej pracowni. Jedna część dzieciaków przygotowywała świąteczne ozdobienia, razem z tym brzmiały pieśni patriotyczne, rozmawiali n atemat historii odzyskania niepodległości przez Polskę. Inna część dzieci ozdabiała pierniczki. To chyba była najbardziej przyjemna częćś święta dla naszych uczniów. Każdy dostał świąteczne słodyczy. A w końcu każdy chętny mógł zrobić sobie pamiątkowe świąteczne zdjęcie na tle barw narodowych Polski! Wszyscy, kto wziął udział w tegorocznych obchodach urodzin Polski.

Działalność polskiej Szkoły Sobotniej w Sławucie jest objęta wsparciem Fundacji Wolność i Demokracja w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą.

Zarząd ZPU Oddział w Sławucie, 20 listopada 2019 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code